a $5.62
b $7.42
At the grocery store, Ruby buys 3 packs of juice for $2.12 each, and 4 bags of popcorn for $3.50 each. What is the total amount that Ruby
spends on the juice and popcorn?
c) $18.98
Line
Guide
$20.36