If four loaves of bread costs $8, a loaf of bread and a bag of oranges costs $8, and a loaf of bread, two bags of oranges and a basket of apples costs $19, what is the cost of a basket of apples?

Respuesta :

basket of apples cost $6

Step-by-step explanation:

8/4 bread= $2

8-2=6

$6= 1 bag of orange

19-13=6$

basket of apples cost $6.
ACCESS MORE