The retail price of the CD rack is $45.
From the information, the storage rack it's sold to stores at a wholesale price of $18 and the store has a 150% markup.
The retail price will be:
= $18 + (150% ×$18)
= $18 + $27
= $45
Therefore, the retail price of the CD rack is $45.
Learn more about percentages on:
brainly.com/question/24877689
#SPJ1