lexikey2016 lexikey2016
  • 11-02-2017
  • Mathematics
contestada

Find the product.List the units 8 Ib*$3.50/Ib

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 11-02-2017
$28.00 for 8ibs. METHOD: 8 times 3.50=28

Hope this helps!
Answer Link
wSpaceFacexx
wSpaceFacexx wSpaceFacexx
  • 12-02-2017
Oh easy all u have to do is multiply 8x3.50 to get what 8lb equals since $3.50 per lb so 8x3.50=28 so $28.00 for 8lb
Answer Link

Otras preguntas

One aspect of family environment that has been found to be important in schizophrenia is a. the level of expressed emotion b. the level of parental grief over t
what did you include in your response? check all that apply.
What ratios are equivalent to 8:20?
Un niño quiere medir una caja de zapatoscon una cinta métrica cuyas unidadesapenas pueden leerse. El niño concluyeque la base de la caja mide 6 x 9.¿Cuál es la
HELP ME PLEASE!!! I will give brainliest
What’s the nearest Hundred to 29.5
3 goals of the lee resolution
How many molecules of ATP may be produced from glucose
1 point (Algebra Word Problems) Janice, Rene, and Lucinda shared a summer babysitting job. Janice babysat twice as many hours as Rene. Lucinda babysat 10 more h
to find the area of triangle abc, Jen first drew a square around the figure. two sides of the square passed through the points B and C. the other two sides met