jadahouston824172007 jadahouston824172007
  • 26-08-2022
  • Mathematics
contestada

A four pack of granola bars cost 3.28 what is the unit price

Respuesta :

Ritmeks
Ritmeks Ritmeks
  • 30-08-2022

The unit price is $0.82

A four pack of granola costs $3.28

Hence the unit price can be calculated as follows

= 3.28/4

= 0.82

Therefore, the unit price is $0.82

Read more on unit price here

https://brainly.com/question/5147549?referrer=searchResults

#SPJ1

Answer Link

Otras preguntas

If your BAL is .07, you can expect a drop in complex perfomance compared to the sober level
If y = 3x3 – 2x and dx, dt equals 3, find dy, dt when x = –2. Give only the numerical answer. For example, if dy, dt = 4, type only 4.
why and how the pyramids were built.
How does the growth of a plant resist air
The length and breadth of a room are in the ratio 3:2. The cost of carpeting the room at Rs25 per sq.m is Rs1350 and the cost of papering the four walls at Rs 1
Describe two different strategiem you could use to ADD 16+35+24+14
Which is the best choice?!
Can someone help me please
What literary device does Oscar Wilde use in the title of his play The Importance of Being Earnest? epigram understatement pun paradox
what is the distance between points A and B
ACCESS MORE