oop277 oop277
  • 27-07-2022
  • Mathematics
contestada


You have $25 and want to buy some ice
cream sandwiches that cost $1.25 each.
How many can you buy?

You have 25 and want to buy some ice cream sandwiches that cost 125 each How many can you buy class=

Respuesta :

iwanticedcoffe iwanticedcoffe
  • 27-07-2022
You can buy 20 of them because 1.25 multiplied by 20 equals 25 dollars.
Answer Link

Otras preguntas

help please .........​
What made the Korean War particularly tragic?Support you answer with a quote from the text.Explain what your quote shows and thoughtfully conclude Your argument
2. Determine which of the following angle measures are correct. Select two that apply. 60°
Find X. Round to the nearest tenth. Law of Cosines : c2 = 22 + b2 - 2ab cos C
Three different divers kept track of the number of treasure boxes they've found this year. Diver Dives Treasure boxes found Scuba Sam 11 33 Wet Suit Willy 18 81
Use the Binomial Theorem to expand (3+2x)4​
I need help with the image below ASAP
One of Canada's most distinctive characteristics is its . A) diverse population B) British culture C) Native American history D) French culture
What does PC stand for?
x/3 ≥−33 solve for x answer must be simplified