ilovetolearnmath ilovetolearnmath
  • 27-06-2022
  • Mathematics
contestada

the cost of kg of apples is $262.50. find the cost of 25 kg of apples

Respuesta :

munibaasif1201 munibaasif1201
  • 27-06-2022

Answer:

Step-by-step explanation:

cost of 25 kg =262.50x25

                      =6562.5

Answer Link

Otras preguntas

Write function modifyString(origString, charsToReplace, count) that takes as input a string origString, a string charsToReplace, and a positive integer count, a
Today, a President can serve no more than two terms because:
What is the rate of heat conduction (in W) through the 3.50 cm thick fur of a large animal having a 1.70 m2 surface area? Assume that the animal's skin temperat
How is 1/x + 2 - 4/2x +1 equivalent to - 2x + 7 / (x + 2)(2x + 1)
Legal environmental intelligence includes: a. Patterns of aggressive growth versus static maintenance. b. Analysis of local, state, national, and internationa
The Marshall Company has a process cost system. All materials are added when the process is first begun. At the beginning of September, there were no units of p
Simplify 2x 2 - y for x = 3 and y = -2. I got 20. Is this correct?
Which definite integral can be expressed as lim‖P‖→0∑k=1n(3ck2+2ck)Δxk where P is any partition of [3,7]?
Which best describes a role of executive branch of the federal government
A concert promoter needs to make $42,000 from the sale of 1800 tickets. The promoter charges $20 for some tickets and $30 for the others. Let x represent the nu