shafi3 shafi3
  • 29-01-2015
  • Mathematics
contestada

If cereal costs $2.79 for 16.4 ounces. How much does 25 ounces of cereal cost?

Respuesta :

lexisclayton lexisclayton
  • 29-01-2015
4.2530487 but you round it to $4.25 You get the answer by dividing 2.79 by 16.4 times 25
Answer Link

Otras preguntas

PLSSS HELP 70 POINTSSSS write a poem of the trail of tears but ur n the shoes of the native Americans
_____________ is the movement of charged atomic particles called electrons.
Recall the circumstances surrounding A. Philip Randolph’s statement at left. What was Randolph calling for? an organized effort to take action to meet African A
Which of the following z-values, standard deviations, and sample sizes produce a margin of error of 0. 95? M E = StartFraction z times s Over StartRoot n EndRoo
Chuck owns a gas station. He sells 138 liters of gas in the morning, 401 liters of gas in the afternoon, and 277 liters of gas in the evening. How much gas does
____Is To Capture The Main Idea Of A Work In Your Own Words
It takes a snail 10 seconds to move 1 centimeter. how far will he move in 2 seconds?
What did the US Supreme Court rule would happen to the Missouri Compromise in the Dred Scott case? A. It ruled the compromise was unconstitutional because ensla
7. Copy the formula from cell I6 to the range I7:I11 and then edit the formula in cell I7 to return the value in the 3rd column, the formula in cell I8 to retur
Can someone help me with the Test question 2