ka4ssR5oxandancher ka4ssR5oxandancher
  • 03-02-2017
  • Mathematics
contestada

If ten pounds of apples coast $4.90 what would be the price per pound

Respuesta :

xphenomx
xphenomx xphenomx
  • 03-02-2017
4.9 divided by 10 equals $.49 per pound
Answer Link

Otras preguntas

Change the voice into passive:- 1) The teacher told us to take the book2) We took the grammar note3) We learn grammar 4) I love the subject very much5) We enjoy
what happened during the holocaust
In 1700, which of the following colonies had the largest slave population relative to its overall population? A. South Carolina B. Pennsylvania C. Virginia D. M
What is 1/6 in decimals
Speeding, peeling out or weaving through traffic are examples of what?
how to say i have a dog her name is kneesha and my favorite color is red.
how to say i have a dog her name is kneesha and my favorite color is red.
Approximate radius (Geometry) Can someone please help me in detail if two spherical pieces of cookie dough have radii of 3cm and 5cm. The pieces are
Do annelids have internal or external shell?
In 1700, which of the following colonies had the largest slave population relative to its overall population? A. South Carolina B. Pennsylvania C. Virginia D. M
ACCESS MORE