ml5348846 ml5348846
  • 16-06-2022
  • Mathematics
contestada

13 t-shirts cost total of $156. What is the unit cost per t-shirt?

Respuesta :

bdilsai06192
bdilsai06192 bdilsai06192
  • 16-06-2022

Step-by-step explanation:

please mark me as brainlest

Ver imagen bdilsai06192
Answer Link

Otras preguntas

Convert the angle \theta=\dfrac{29\pi}{15}θ= 15 29π ​ theta, equals, start fraction, 29, pi, divided by, 15, end fraction radians to degrees.
A solution is tested with phenolphthalein and reveals a pink color. Which is a possible pH of this solution? * 1.4 2.7 3.1 4.10
Which city is the most tropical out of Harbin,Tibet,Shanghai
I really need help with this and plz give me the reasoning. Thx
A,B,C,D which one is it
If the gas in the piston above has a volume of 20.0 L at a temperature of 25 degrees C, what is the volume of that gas when it is heated to 100 degrees C if the
Please help meee! simple equation for 6 points. 4x + 5 = 3x + 4​
True or False? 6 is an integer.
"How likely is it that a genocide on scale with the Holocaust could happen again? Could history repeat itself? Or has the world learned to prevent it?"
Determine if the following system of equations has no solutions, infinitely many solutions or exactly one solution. 4x +y=4 23x + 5y = 15 A. No Solutions B. Inf
ACCESS MORE