mouseed mouseed
  • 03-02-2017
  • Mathematics
contestada

Kimmy bought a 5 kilogram can of peanuts for 4.50. what is the unit price?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-02-2017
90 cents per kilogram( 4.50÷5=0.9)
Answer Link

Otras preguntas

The ability to recognize reality and to cope with the demands of daily life is _____ health.
The diameter of a small gear is 16 cm.This is 2.5 cm more than 1/4 of the diameter of a larger gear.What is the diameter of the larger gear?
Which statement below best describes Cincinnatus and Julius Caesar? A. Both men put the welfare of the Roman Republic above their own personal success and both
Write a short counterclaim for the claim Michelle Obama is making in these remarks to the Grocery Manufacturers Association. But your role in helping address ch
Solve the system of equations using matrices (row operations). If the system has no solution, say that it is inconsistent. 4x+3y=1 6x-1y=-15
Analyze the ways in which farmers and industrial workers responded to industrialization in the Gilded Age (1865-1900).
8x = 2x + 30 What is the value of 'x'?
he is elder to me is it correct
Which archetypal character does the speaker represent in this passage? By golly, here they go and use up all the towels, every doggone one of ''''em, and they u
Why was France's territorial control in the Americas short-lived? The French used Native Americans to govern the land, and they later rebelled. The French creat