Respuesta :

Answer:

$8.65

Step-by-step explanation:

138.40/16 = 8.65

Answer: $8.65

Explanation: We are finding the unit cost of EACH lunchbox. If a pack is 16 boxed lunches, where the total comes out to be $138.40, the price of each boxed lunch would be $8.65
ACCESS MORE