mgar7087 mgar7087 20-05-2022 Mathematics contestada Fred bought 2.4 pounds of apples for $1.00 per pound. He also bought 3 pounds of cookies for $2.25 per pound. Fred gave the cashier $20 for the apples and cookies. How much change did he receive?