Target sells 24 bottles of water for $3, and 36 bottles of water for $4. Which is the better buy and by how much?
A) 24 bottles for $3 by 1.5¢ per bottle
B) 24 bottles for $3 by 70¢ per bottle
C) 24 bottles for $3 by 75¢ per bottle
D) 36 bottles for $4 by 1.4¢ per bottle