crystalmiguel14 crystalmiguel14
  • 18-05-2022
  • Mathematics
contestada

Apple juice is 5 cans for $1.31, so each can of apple juice is $0.262. How much does it cost for each one?

Respuesta :

thedoublemistakes
thedoublemistakes thedoublemistakes
  • 18-05-2022

Answer:

0.26 because the question states it. 0.262 can't be rounded up to 27 because 2 isn't high enough so it stays as 0.26

Answer Link

Otras preguntas

Which statement BEST describes the purpose of the amendment process of the U.S. Constitution?
Continuing review of an approval and ongoing study posing more than minimal risk that was initially approved by a convened IRB:
which of these are possible effect of alcohol on a fetus? A) emphysema and birth defects B) emphysema and COPD C) cognitive disabilities and birth defects D)
What does the fact that Tom has been eating jam against his Aunt's wishes reveal about his character?
what are four direct object pronouns in spanish​
I need help with number 1
how did dinosaurs extinct​
when 9x^2-100 is factored,it is equivalent to (3x-b)(3x+b). what is a value for b? With work.
BRAINLIEST!!!!!!! Can someone plz. Help!----!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Help please I need the answer
ACCESS MORE