Seudónimo
Seudónimo
31-01-2017
Mathematics
contestada
number 21 is confusing
Respuesta :
katiebug97
katiebug97
31-01-2017
Add the cost of all the items together
5.45 for cups + 4.75 for plates + 11.50 for the punchbowl + 2(7.80) for baloons = 37.3 Then divid 37.3 by the 10 friends, and each will pay $3.73
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 52+ )
Otras preguntas
A bakery offers a sale price of $2.50 for 4 muffins What is the price for a dozen muffins?
Which graph represents a non proportional relationship?
The price of a mango at a fruit stand goes up 5 cents each month. The first month the stand was open, a mango cost $1.25. What will the cost of a mango be in t
which location of the periodic table contains the halogens
Wrens did jenni are reading the same book.wren is on page 17 and reads 6pages every night .jeeni is on page 13 and reads 8 pages evernigjt period. After how ma
How do you set up an equation for this problem??
one of the benefits of regular exercise is that it lowers your _______ heart rate.
why do you think the narrator uses images of light and darkness at the very beginning of the story in Sonny Blues
What type of rock is likely to form where continental plates collide? A. Extrusive B. Igneous C. Metamorphic D. Sedimentary
An atom had an average atomic mass of about 63.5 amu. What is the chemical symbol for the atom?