Seudónimo Seudónimo
  • 31-01-2017
  • Mathematics
contestada

It's cost $3.99 for 25 fl. oz. of detergent or $6.99 for 90 fl. oz. Which is a better buy?

Respuesta :

tylerb2001
tylerb2001 tylerb2001
  • 31-01-2017
$3.99 rounded to 4$ X 2=$8 for 25 for. oz

$6.99 rounded to $7 X 2 =$14 for 90 fl. oz

so $6.99 is cheaper
Answer Link

Otras preguntas

How do we call a very small video,that is repeating unlimitedely
What are similarities between:The Han and Shang Dynasties?The Han and Xia Dynasties?Please help as it's due tomorrow and I don't have long to do it!
solve the formula for the indicated variable (b=rw+r,for w  sollution w=____)
isabella has found that she stays the most fit by running variouse dinstances and terrains through out the week. On mondays she runs 2.5 miles, on tuesdays 4.6
pls help me with this  11-3 and 11-4 u press the link below
what are the components of blood?
How do I Stargaze? Please help :)
the area of Alicia's garden is 81 square feet. what are the dimensions of her garden?
How many different ways can you group a red apple, a green apple, a tomato, and a banana? (For example , I'll place apples in one group, and non-apples in anoth
At the start of "The Necklace," why does Mathilde's husband go through "great trouble" to get an invitation to the ball?