Seudónimo Seudónimo
  • 31-01-2017
  • Mathematics
contestada

Rainer bought 1.43 pounds of lunch meat at the store for $10.98. What was the unit rate (price) of the lunch meat?

Respuesta :

SharkyBoi
SharkyBoi SharkyBoi
  • 31-01-2017
the lunch meat would beeeeeeeeee would be $7.68
Answer Link

Otras preguntas

Which mountain range is located east of the Mississippi river… Read m
Surface runoff is an example of nonpoint source pollution. Please select the best answer from the choices provided T F
The length of a popcorn machine is 3/4 of its height .What is the length of the machine?
round 33.01 to nearest tenth
In order to successfully perform a trick, a flying trapeze artist must swing along a parabolic path that is equidistant from the floor and the pivot point where
Which part of the cpu stores instructions for high speed access or processing
Tickets prices for a science museum are $18 for adults and $12 for students. If $162 is collected from a group of 12 people, how many adults and students are in
Speed equals distance divided by? a. time b. velocity c. size d. motion
What Is 56,127 minus 5,405
A glow stick begins with what type of energy that turns into what different type of energy? What is the changes in energy in a hair dryer?
ACCESS MORE