Seudónimo Seudónimo
  • 31-01-2017
  • Mathematics
contestada

A bakery offers a sale price of $2.75 for 4 muffins. What is the price per dozen?

Respuesta :

Andy205 Andy205
  • 31-01-2017
$8.25 4 muffins are for 2.75 and 4*3 is 12 so basically you could just do 2.75*3
Answer Link
itzel0412
itzel0412 itzel0412
  • 31-01-2017
4 muffins is $2.75
4*3=12
1 dozen is 12

2.75 * 3 =$ 8.25
Answer Link

Otras preguntas

choose the correct form of the verb to tell what everyone does. marta _____ música.
a total of 1,680 ounces of dog food have to be packed in 5-pound bags. How many 5-pound bags of pet food can be packed?
The job that belongs to mom
round 82.37 to the nearest tenth
On the early earth, volcanic activity had a major effect on the composition of the _____. oceans core atmosphere moon
what is the path from the sun to us?
what was the agricultural revolution
What times what equals 105
por favor :) Tengo una definición Acuñé "La modalización" Necesito ayuda por favor: /
Which might you do if you have good self-esteem? A. Learn from your mistakes. B. Reject constructive feedback. C. Focus on your weaknesses rather than