Respuesta :

Answer:

see below

Step-by-step explanation:

Not sure what you are looking for :

15 kg / $8    = 1.875   kg  per dollar

$8 / 15 kg =  .533  dollars per kilogram

ACCESS MORE
EDU ACCESS
Universidad de Mexico