Shelly11146 Shelly11146
  • 30-01-2017
  • Mathematics
contestada

how can you use equations with the variable on both sides to solve real-world problems?

Respuesta :

jbuggie013
jbuggie013 jbuggie013
  • 09-09-2017
I could join a game club for $15 and rent games for $2 each, or I could pay $3 each video rental, which is the better deal? Another example could be 
Answer Link

Otras preguntas

A customer pays 50 dollars for a coffee maker after a discount of 20 dollars What is the original price of the coffe maker?
A customer pays 50 dollars for a coffee maker after a discount of 20 dollars What is the original price of the coffe maker?
A customer pays 50 dollars for a coffee maker after a discount of 20 dollars What is the original price of the coffe maker?
A customer pays 50 dollars for a coffee maker after a discount of 20 dollars What is the original price of the coffe maker?
A customer pays 50 dollars for a coffee maker after a discount of 20 dollars What is the original price of the coffe maker?
A customer pays 50 dollars for a coffee maker after a discount of 20 dollars What is the original price of the coffe maker?
A customer pays 50 dollars for a coffee maker after a discount of 20 dollars What is the original price of the coffe maker?
A customer pays 50 dollars for a coffee maker after a discount of 20 dollars What is the original price of the coffe maker?
A customer pays 50 dollars for a coffee maker after a discount of 20 dollars What is the original price of the coffe maker?
A customer pays 50 dollars for a coffee maker after a discount of 20 dollars What is the original price of the coffe maker?