hdolgin56 hdolgin56
  • 29-01-2017
  • Mathematics
contestada

Will someone help me I don't understand
what is the unit cost: 15^2yd at $2 per square yard (15^2 means 15 to the second power)

Relax

Respuesta :

salihar2003 salihar2003
  • 29-01-2017
The answer to your question is $450
Answer Link

Otras preguntas

Which numbers are a distance of 4 units from 7 on the number line? | -3 -2 -1 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 11?
The geometric period is what age?
Newton's second law states that F= m xa (Force is mass times acceleration). Which example would have the GREATEST acceleration?
The cost for any regular priced treat, t, in the store ranges between $1.25 and $5.99.
Mayans aztecs incas difference
How to translate f(x)=ln(8-x) into g(x)=lnx
What divided by 7=-20
You need to design an experiment to measure the free-fall acceleration. You have an inclined plane made of steel and several objects that you may place on the p
The wall of a large room is covered with acoustic tile in which small holes are drilled 4.6 mm from center to center. How far can a person be from such a tile i
What name was given to the militia units who were prepared to fight at the moment’s notice? A.) Grenadiers B.) Tories C.) Minutemen D.) Patriots