solisoteroy007
solisoteroy007 solisoteroy007
  • 20-04-2022
  • Mathematics
contestada

I WILL MARK BRAINLIEST

I WILL MARK BRAINLIEST class=

Respuesta :

potato707 potato707
  • 20-04-2022

Answer:

C. $250

Step-by-step explanation:

-To find the unit rate you need to divide the Amount Earned by Time worked

-When you do this you get 6.25

-Then you multiply 6.25 by 40

-That equals 250 and therefore the answer is C

Answer Link

Otras preguntas

The cost for n students to attend a workshop is 7n+12 dollars. What is the cost,in dollars for  students to attend?
what is 15.70796327 rounded to 1 decimal point?
I need help writing a 5 paragraph persuasive essay. The topic is: Agree/Disagree, stories with Suprise endings using situational irony is the best. I agree, but
What is the function of the bumpy pads on a Tasmanian devil paws
There were 149 angelfish and goldfish in an aquarium.  There were twice as many guppies as angelfish.  After selling 35 goldfish there are half as many goldfish
Give 5 natural examples of unbalanced forces around us. Other than friction.
what is the proper or common noun in this sentence?The picture below is of the snow Festival in Sapporo.
find the proportionality of y=7.25x
what is the 7.5x10 exponent 5 of scientific notation
how many 5/8 pound bags does it take to make 13 pounds of soil?