daeonathursday9 daeonathursday9
  • 19-04-2022
  • Computers and Technology
contestada

By buying in bulk, Deborah managed to have 6,000 CDs manufactured for $9,000. What was the cost per unit for manufacturing?

Respuesta :

julianabarron28
julianabarron28 julianabarron28
  • 19-04-2022

Answer: It would be $1.50 per unit

Explanation

Answer Link

Otras preguntas

All BUT one event will occur during Meiosis II? That is
_________ are variables that managers must understand since they can significantly affect the overall competitive position of a company within any particular in
Find the particular solution that satisfies the differential equation and the initial condition. 1. f '(x) = 8x, f(0) = 7 2. f '(s) = 14s − 12s3, f(3) =
Something is wrong with the logic in the program above. For which values of time will the greeting "Good Morning!" be displayed? var time = promptNum("What hour
Can I have the menus
Miranda was asked to solve the problem 1300 divided by 26.How can she use multiplication to solve this problem
If you drop a 5kg rock down a 20 m well, how fast will it be traveling when it hits the ground
X squared minus 12x + 27 equals 0. Solve by completing the square
PLEASE!!! NEED HELP ASAP!!! 50 PTS AND BRAINLIEST!!! 1) There are at least 3 ways to show that 2 functions are inverses. However, only ONE method is a valid pro
Consider the following data which describe the amount of time in minutes students spend studying for a quiz: 10, 11, 11, 12, 12, 14, 15, 18, 19, 20, 22, 24, 39,