28ebsoa01 28ebsoa01
  • 18-04-2022
  • Mathematics
contestada

if 7 notebooks $3.85,what is the unit price of the notebooks

Respuesta :

ingramjazmine9
ingramjazmine9 ingramjazmine9
  • 18-04-2022

Answer:

0.55

Step-by-step explanation:

I think you would just divide the numbers

Answer Link
hennea9505
hennea9505 hennea9505
  • 18-04-2022
I think it would be $.55
Answer Link

Otras preguntas

which explains why the Iraq war went on far longer than the bush administration expected it to
what is a measure of this angle? click to see answers and angle
The Meiji Restoration in Japan marked overthrow of the ______. Samurai Emperor Shogun Daimyo
Why did some Northerners in Congress disapprove of the Kansas-Nebraska Act?
Julius remembers he needs to pick up Concord grapes at the grocery store today, because he lives on Concord Avenue. Which form of encoding did Julius use?
This is so I don't fail. Please help! I have a lot of questions and am willing to give a lot of points. Question #1 How does a DNA molecule produce copies of
In this box-and-whisker plot, what is the median value of the data? 48 53 56 58
is 3x greater than or less than 4y-2y
Andrew charges $18 dollars ofr each lawn he mows. Suppose he mows 17 lawns per month. How much money will Andrew make per month?
The human desire to control an area or people is called
ACCESS MORE