Respuesta :

Answer:

a

Step-by-step explanation:

because you get more than you do in choice b

A because when you don’t the math it comes out to 0.36 cents per ounce for the big one when it come it 0.39 cent per once on the small one
ACCESS MORE
EDU ACCESS