Can somebody please help with this, I have been stuck on it for a while

Answer:
$2821.50
Step-by-step explanation:
value = 2700 (deposit) x 0.003 (rate) x 15 (time) + 2700
[tex]~~~~~~ \textit{Simple Interest Earned Amount} \\\\ A=P(1+rt)\qquad \begin{cases} A=\textit{accumulated amount}\\ P=\textit{original amount deposited}\dotfill & \$2700\\ r=rate\to 0.3\%\to \frac{0.3}{100}\dotfill &0.003\\ t=years\dotfill &15 \end{cases} \\\\\\ A=2700[1+(0.003)(15)]\implies A=2700(1.045)\implies A=2821.5[/tex]