Sienna is at the store buying pencils. There is a package with 8 pencils that
costs $12 or a package with 5 pencils that costs $8. Which package is the
better buy?
A. The $8 package, because each pencil costs $1.60.
O
B. The $8 package, because each pencil costs $0.63.
C. The $12 package, because each pencil costs $1.50.
O D. The $12 package, because each pencil costs $0.66.