Seudónimo Seudónimo
  • 28-03-2022
  • Mathematics
contestada

Help...../..........///////////.

Help class=

Respuesta :

Darksaiyanprince
Darksaiyanprince Darksaiyanprince
  • 28-03-2022

Answer:

The answer is C. $2.20 per lb

Answer Link
colemusser colemusser
  • 28-03-2022

it is C 2.20 per pound

Step-by-step explanation:

because 2.20 x 5 = 11 hope

hope this helps

Answer Link

Otras preguntas

in a fraction times fraction problem, do you multiply the denominator?
The estimated total cost, y, of a child’s toy is partially based on the number of batteries used, x. The cost of one battery is $0.75. The toy itself costs $12.
Which describes the habitat of a frog?
What mechanism is responsible for the movement of water in this image? A. wind B. Coriolis effect C. convection D. condensation
What is liberation theology
Jodi is retiring at the age of 65. When she retires, she estimates that she will need a monthly income for 25 years. If Jodi starts with $328,133.32 in an ac
Light has properties of both a particle and a wave. true or false
Brittany has a gift box in the shape of a cube. Each side of the box measures 15 cm. what is the volume of the gift box?
Compare and contrast the economics of Chile and Venezuela.
What can you say about a runner who is running at a constant velocity?