TravelerStoopid
TravelerStoopid TravelerStoopid
  • 17-03-2022
  • Mathematics
contestada


Jennifer bought 3.4 pounds of apples. She paid $.89 per pound. How much did Jennifer pay for
the apples?

Respuesta :

zhiyanawilliams02
zhiyanawilliams02 zhiyanawilliams02
  • 17-03-2022

Answer: $3.03

Step-by-step explanation: my sister did this same question

Answer Link
natlone22
natlone22 natlone22
  • 17-03-2022

Answer:

$3.03

Step-by-step explanation:

3.4*.89

Answer Link

Otras preguntas

how can feild of socioloy affect the sociology​
Mrs Beck walks 3/4 of a mile in 1/6 of an hour. What is he speed?
Non-exhaustible resource
What did I do wrong here?​
McDonald's Corporation has reported the following values for total revenues and net income during the 1998 to 2005 period. All data are in billions of dollars:
Solve for X 10 ( x-2 ) = -20 A) Infinite Solutions B) x = 0 C) x = 1 D) No Solutions
Read the passage from "The Caged Bird." The free bird thinks of another breeze and the trade winds soft through the sighing trees and the fat worms waiting on a
Which of the following was true of the public's opinion of the Vietnam War in 1967? A. Most People believed that there was nothing wrong with protesting the war
ƒ(x) = 18x + 8, find x when ƒ(x) = 14.
Transitions are used in speeches for the purpose of:a. accommodating the needs of an uninformed or uneducated audience.b. clarifying the meanings of unfamiliar