kingjarrus01 kingjarrus01
  • 04-03-2022
  • Mathematics
contestada

Mark bought one package of shallots for
$4. How many packages of shallots can
Shreya buy if she has $8?

Respuesta :

crystalramsdell
crystalramsdell crystalramsdell
  • 04-03-2022

Answer: 2 packages

Step-by-step explanation:

If mark bought 1 for $4 then shreds can buy 2 for $8

Answer Link
barkxie barkxie
  • 04-03-2022

Answer:

Step-by-step explanation:

so if you multiply 8 x 4 you will get 368 which is close to 2

ANSWER=2

Answer Link

Otras preguntas

what’s the main reason why you need to choose your friends wisely 
If the regular size snickers bar is 5.5 inches. The fun size snickers has a ratio of 3:5, fun size to the original size. What is the length of the fun size bar
20 POINTS IF YOU ANSWER ASAP!!! 1.) Simplify 9/15. 2.)Write the fraction 5/4 as a decimal. 3.) Compare. Write <, >, or = 3/14 2/21 4.) Four bags of potato
La follette wanted to reduce the influence of which two groups in government? big businesses university professors political machines.
If the ratio of m/AHB to m/BHC is 7:11. If mZAHC = 90°, find m/AHB.​
What three countries are options for Ha’s family’s relocation?
Determine whether a relation is a function.
How many times larger is 4 × 1011 than 2 × 10-6?
Compared with shotgun sequencing of double‑stranded dna, would genome assembly be easier or harder on this other planet where dna is single‑stranded? why?.
help meeeeeeeeeeeeeeeeeee pleaseeeeeeeee rn rnnnn!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! help meeeeeeeeeeeeeeeeeee pleaseeeeeeeee rn rnnnn!!!!!!!!!!!!!!!!