shoto67 shoto67
  • 04-03-2022
  • Mathematics
contestada

Ms. Weber spent $3.75 on cheese. Each ounce of cheese costs $0.75. How many ounces of cheese did she buy?

Respuesta :

TissuePaper TissuePaper
  • 04-03-2022

3.75 / .75 = 5 ounces of cheese

Answer Link

Otras preguntas

System in which elected officials act in the interest of the people
To determine waves frequency you must know the what
What's the symbol for lipids?
Tuvimos que comprar muchas cosas. Víctor: ¿_____ compraste o no? Las Los La Le
What si unit would you use to measure the length and width of a music cd package
What is 5,392,029,004 in expanded form and word form
Explau why 3.14 us rational but pi is not
Which is an example of peer pressure based on a "reasoning" tactic?
As the Roman Empire declined, who studied the knowledge of that society
is 30.30 greater than 30.03