gordis3aragon
gordis3aragon gordis3aragon
  • 02-03-2022
  • Mathematics
contestada

am I right?? I just need this one and another one!! need it asap! sorry if this is bothering you.​

am I right I just need this one and another one need it asap sorry if this is bothering you class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-03-2022

Answer:

No

Step-by-step explanation:

The correct answer is y = 3x, where y is the total cost and x is the number of pounds of oranges purchased.

Answer Link

Otras preguntas

select all the equations hat represent lines perpendicular to y = 3x + 4
Why is watching television and walking effect metabolism differently
Innitally romeo is in love with, who does not return his love
How do I solve 5(x-3)^2=125 using the square root method?
Is the data set approximately periodic? If so, what are its period and amplitude?
Which of these is formed from lava flows
the time T required to drive a certain distance varies inversely with the speed, r. If it takes 4 hours to drive the distance at 40 miles per hour, how long wi
Spanish test lesson 4 unit 10 computadoras y tecnologia
Which of the following occurred in the months after the failed coup in the Soviet Union? Check all of the boxes that apply. Bush and Gorbachev agreed to end th
Solve the following equation. Show all your work. Start Fraction x over x minus 2 End Fraction plus Start Fraction x minus 1 over x plus 1 End Fraction equals