C1oudless
C1oudless
28-02-2022
Mathematics
contestada
r= 4 p= 6
if 4=p÷4, what does p equal.
Respuesta :
lcyWeaseI547
lcyWeaseI547
28-02-2022
Answer:
p= 16 b.ruh
Step-by-step explanation:
Answer Link
pjolyno
pjolyno
28-02-2022
P = 16
4x4= 16
16/4 = 4
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 72+ )
Otras preguntas
Can anyone help Geometry
Think About the Process At a te-known vacation spot, taxi fares are a bargain. A 12-mile taxi ride takes 18 minutes and costs $7.20. You want to find the cost
1: The ball is on the 50 yard line. The ball travels west 5 yards before it's handed off and ran forward (EAST) 15 yards where they're tackled. What is the dist
What is the answer to log(10³x) =?
Individuals responsible for patients receiving effective and comprehensive care describes which if the following support systems
Is our pulse rate connected to blood flow?
In a survey the ratio of students who prefer muffins to bagels is 4 to 5 if the number of students surveyed who prefer muffins is 420 how many prefer bagels
An 8-pint container of window cleaner costs $18.72. What is the price per cup?
Frozen hamburgers are sold in packages of 4 and hamburger buns are sold in packages of 6. What is the smallest number of hamburgers and buns that can be sold
Lauryn’s wages were not as much as she had budgeted. How can her budget be modified so there will be a positive actual net income?.