$13.12 for 9 bottles of soda. What is the unit price? Round to the nearest cent (hundredths place).





P.S. this is due today

Respuesta :

Answer:

$1.45 is the unit price

Step-by-step explanation:

$13.12 total / 9 bottles = $1.45 per bottle

sphace
Hope this helps, if you need a link to this website just ask me
Ver imagen sphace
ACCESS MORE