lolaoaloslsosa lolaoaloslsosa
  • 17-02-2022
  • Mathematics
contestada

A cheese pizza from Pizza Pie is cut into eight equal pieces. When slices are sold individually, each slice costs $1.85. Let c represent the cost of the entire pizza

Relax

Respuesta :

raraenny2007 raraenny2007
  • 17-02-2022

multiply the amount of one piece with the number of pieces

1.85×8=14.8

Answer Link

Otras preguntas

Which biomolecule is made of amino acids
what solid figure has 4 faces 6 vertices
What mountain range posed a challenge to settlers who went west in the 1800s?
30 is what percent of 64....
Q: Through which of the following ways can heat be transferred? Optional Answer:  A.  By direct or indirect contact between objects at different temperatures.
What is 53 and 1/3 as a decimal and please show how to turn it into a decimal
During what stage does the G1, S, and G2 phases happen
Q: What happens when cold air approaches a body of warm air?     Optional Answers:      A. The Warm air rises.     B. The warm and cold air both disappear.
Which biomolecule is made of amino acids
What factors made New Orleans ripe for the birth of jazz?