learning4322 learning4322
  • 17-02-2022
  • Mathematics
contestada

A 5-pack of key chains costs $5.46. What is the unit price, rounded to the nearest cent?

Respuesta :

sanzsarah69 sanzsarah69
  • 17-02-2022

Answer:

the unit price is $1.10

Step-by-step explanation:

Answer Link
blickenstaff4218 blickenstaff4218
  • 17-02-2022
5.46 divided by 5 is 1.092, rounded is 1.10 so the answer is $1.10
Answer Link

Otras preguntas

Which personal pronoun correctly completes the sentence? A flock of birds flew over __________. A. we B. his C. they D. them
Identify the process that represents how organisms grow and replace old or damaged cell.
what is 21% of 30.00
Which sentence best describes the word pathos?
What is the first 7 square numbers?
a period of abnormally high emotion and activity is called??
An elevator moving down passes its neighbor, an elevator moving up. Their speed relative to one another is 8 m/s. What is the velocity of each elevator relative
A noble woman educated her children. Why was a peasant woman less likely to teach her own children?
Which point of view allows the narrator to see into the heart and mind of only one character at a time? A. first-person B. third-person limited C. third-person
(4x-2)*6(2x+7) in standard form
ACCESS MORE