nokulungaziyanda999
nokulungaziyanda999 nokulungaziyanda999
  • 03-02-2022
  • Mathematics
contestada

dainelaa bought 125g of jellybean for 18,50 calculate the price per kilogram​

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-02-2022

Answer:148

Step-by-step explanation:

125g x 8 = 1000g

18.5x8=148

Answer Link

Otras preguntas

6.338 rounded to the nearest thousand
Divac’s preferred stock is $100 par, 8% stock. If the stock is liquidated or redeemed, stockholders are entitled to $120 per share. There are no dividends in ar
What is equivalent to the quotient of 10 plus x and y minus 3
i need help ill mark brainliest if correct​
a constitution's popularity and success rest on its inclusive nature. Justify this statement with suitable eexamples... help me fast plzz
The difference between the sum of 26 and 14, and the quotient of 12 and 4 is
Which of the following best describes the purpose of an Egyptian pyramid? A. the pharaoh's home B. a monument to honor the gods C. the pharaoh's burial chamber
what is economics in costing​
Auagaa474 Corporation had sales of $491,300 and average operating assets of $289,000 for the past period. What is the margin that Auagaa474 needed to earn in or
Question 12 You send a wave down a frictionless spring. It travels back and forth 3 times. On the third trip (furthest distance), the wave is... A.the same spee