Seudónimo Seudónimo
  • 31-01-2022
  • Mathematics
contestada

A bakery offers a sale price of $3.05 for 3 muffins. What is the price per dozen?

Respuesta :

alexwentzel
alexwentzel alexwentzel
  • 31-01-2022

Answer:

the correct answer $12.20

Step-by-step explanation:

3.05 x 4

Answer Link

Otras preguntas

has anyone on here just recently got into a figth with their boy friend? if so, let me know what you did to deal with the heart break.
Use the discriminant to describe the solutions as one real, two real, or two imaginary solutions. x^2 - 15x + 12 = 0
has anyone on here just recently got into a figth with their boy friend? if so, let me know what you did to deal with the heart break.
In the relationship between number of towers and number of customers proportional? Explain
larantWater(sugar)Carbondioxide29. The energy released in this process was originally present in1) sunlight and then transferred to sugar2) sunlight and then tr
1) Jonah and three of his friends are splitting the dinner bill equally among themselves. Their total bill came to $86 before tax. If they want to leave an 18%
The above painting is Michelangelo Buonarroti's, Last Judgement. What is/was the source of inspiration for this famous painting? What does the painting depict?
how do yu slove thee equation 3/4 =x -3/4
public schools are free schools supported by_________?
Evaluate. 4^3 − (3+2^3) ⋅ 1.2 Responses: 1.)70.6 2.)50.8 3.)16.2 4.)1.2 PLEASE HELP!