185160 185160
  • 28-01-2022
  • Mathematics
contestada

The cost of 7 scarves is $71.75. What is the unit price?

The unit price is $
per scarf?

Respuesta :

jessnelson1234
jessnelson1234 jessnelson1234
  • 28-01-2022

Answer:

$10.75

Step-by-step explanation:

Answer Link
Аноним Аноним
  • 28-01-2022

Answer:

$10.25

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What is (7/12)/(5/9)? In simplest form..
events of ww2 that led to UDHR
how many peanuts will each person get if 3 people share 1/5 pound of peanuts equally write and solve a division equation to represent the problem
write an equation in point-slope from for the line that has a slope of 6and contains the point (-8, -7)
THE FULL MOON TURNED ORANGE AND THEN GOT REALLY DARK WHAT COULD HAVE MADE IT TURN DARK LIKE THAT
solve the equation for C f=9/5c+32
HELP HELP HELP HELP PLEASE (sorry ) can u complete this tiny is to .................. as broad is to ........................ the words to fill this in are tiny
Brody added a fraction to 5/6 to get 31/30. Use the equation a/b + c/d = (ad +bc)/ bd to find the fraction he added
All real number zeros of the polynomial 2x^4 + 4x^2 + 6x^9 - x + 3x^9 - 5x^9 + 2x^8
What is -9*c^.5? Can you please help!! I am so lost!!!
ACCESS MORE