Skirty
Skirty Skirty
  • 27-01-2022
  • Mathematics
contestada

A 2-pack of plastic flower pots costs $8.90. What is the unit price?

Respuesta :

cjrocha05 cjrocha05
  • 27-01-2022

Answer:

$0.79

Explanation:

1.58/2= 0.79

Answer Link
ILoveEleven
ILoveEleven ILoveEleven
  • 27-01-2022

Answer:

$4.45

Step-by-step explanation:

Unit Price tells you the cost per plastic flower pot

so $8.90/2 is $4.45

Please mark as brainliest ;)

Answer Link

Otras preguntas

Find the equation of the line
Why does summer zoom by and winter drag on forever?
What was expected of the colonists through the new Quartering Act passed in 1774 as part of the Coercive Acts (Intolerable Acts)?
Please Help I will reward brainliest
Of the 17th century colonies in North America, New Netherland was the most ethically and religiously diverse
The Code of Hammurabi is an important document im the evolution of
A 45-year-old male was working on his roof when he fell approximately 12?,landing on his feet. he is conscious and alert and complains of an ache in his lower b
In general, which is NOT critical to understanding how to communicate effectively? A. active listening B. verbal and nonverbal communication C. communicating 4
Read the passage from The Importance of Being Earnest. Algernon. I really don't see anything romantic in proposing. It is very romantic to be in love. But there
PLEASE ANSWER I NEED THIS ASAP The area of the shaded region is 42 ft2. What is the area of the unshaded region? A) 4ft2 B) 21ft2 C)42ft2 D)84ft2