A grocery store sells cans of mushrooms in three different sizes. This chart displays the prices. Which size is the best buy? Size Price $1.48 8 OZ. 15 OZ. $2.85 22 oz. $3.49​

A grocery store sells cans of mushrooms in three different sizes This chart displays the prices Which size is the best buy Size Price 148 8 OZ 15 OZ 285 22 oz 3 class=