=
Solving a word problem on proportions using a unit rate
Ashley made $342 for 18 hours of work.
At the same rate, how many hours would she have to work to make $152?
O
hours
Х
?

Solving a word problem on proportions using a unit rate Ashley made 342 for 18 hours of work At the same rate how many hours would she have to work to make 152 class=