jayda1101
jayda1101 jayda1101
  • 20-01-2022
  • Mathematics
contestada

The cost of 5 scarves is $53.75. What is the unit price?

Respuesta :

fishmanhumphrey
fishmanhumphrey fishmanhumphrey
  • 20-01-2022

Answer:

$10.75

Step-by-step explanation:

if you are trying to figure out the price of each scarve, then divide. So you would do $53.75/5=10.75, your answer. Whenever you are asked the price of a individual scarve, hamster, or whatever make sure to find EACH by dividing. I hope this helps, and pls try questions before asking them.

Answer Link
lmenlity lmenlity
  • 20-01-2022

Answer:

$10.75 this is the answer hope it helps and don't give people fake answers just because you want the points

Answer Link

Otras preguntas

please help me plz :(
. Volunteer drivers are needed to bring 80 students to the championship baseball game. Drivers either have cars, which can seat 4 students, or vans, which can s
what is the slope for -4x + 2y=-10
which three statements giving brainluiest
BRAINLIEST, THANKS, 5 STARS ! Correct and fast answers needed!!!!
list the white gods and what they do
In a certain state, each automible license plate number consist of two letters followed by a four digit.How many disnict license numbers can be formed if (a) th
Yo roast battle in the comments XD swears allowed no reporting XD have fun! just know the words ppl say is for fun and for ppl to laugh no harsh or seriouse dra
evaluate when a=15:2(a-5)+2
imagine that you are a