browne6957
browne6957 browne6957
  • 19-01-2022
  • Mathematics
contestada

John orders 25 prints from a photo store for $13.00.

What is the cost per print?

Respuesta :

keedgotdestroyed
keedgotdestroyed keedgotdestroyed
  • 19-01-2022

Answer:

Each print costed $1.92.

Step-by-step explanation:

First you'll need to divide 25 and 13

Equation: 25/13= 1.92307692

Well remove all the numbers after the number 92. and you'll get that 92.

So the answer is $1.92.

Answer Link

Otras preguntas

how does mercantilism differ from capitalism, or the free enterprise system?
Draw a model to represent 3/4 divided by 3/12
what was the body of liberties and how did it define “the New England way”?
A Light Blue Paint Is Made By Mixing 2 Parts Of Blue Paint To 7 Parts Of White Paint. Using A Proportion Determine How Many Pints Of Blue Paint (n) Should Be Mi
how did leonardo de Vinci use one-point perspective in this painting
Read the following passage, then answer the question. “When in April the sweet showers fall And pierce the drought of March to the root, and all The veins are
The treaty of Paris of 1763 gave control of Canada to what county
what do young people generally think of others who use drugs
Clark made four of his truck payments late and was fined four late fees. The total change to his savings from late fees was-$40. How much was one late fee?
Arrange these from least to greatest 0.098 .820 0.91