somosleyenda1722 somosleyenda1722
  • 18-01-2022
  • Mathematics
contestada

Peter bought a 8 lemons for six dollars each lemon was the same price what was the cost for one lemon?

Respuesta :

lijahdye0351
lijahdye0351 lijahdye0351
  • 18-01-2022

Answer:

the answer is 1.33

Step-by-step explanation:

8÷6= 1.33

so, each lemon individually costs 1.33

Answer Link

Otras preguntas

The term statistical significance implies that the results are
what were the greatest causes of alexander the greats downfall
what does it mean when a little star is put next to a proofread essay? I need to rewrite my essay from my teacher’s corrections on my paper and i don’t know wha
How does the writer create humor with the second sentence? Select the two best answers.?
Please help me?? With understandable explanation
Britten used the different families of the orchestra to help define the structure of the young person's guide to the orchestra
Can y’all help me please
Can you plzzz help me
_____. a population of organisms will not evolve if _____. the population lives in a habitat without competing species present the population size is large all
In general, plant sources of protein provide _____absorbable forms of iron, zinc, and calcium as compared to animal protein sources. question 4 options: less eq