ms8732639
ms8732639 ms8732639
  • 27-12-2021
  • Mathematics
contestada

A 6pint bucket of paint costs $28.44 what is the price per cup

Respuesta :

shishmwangi955
shishmwangi955 shishmwangi955
  • 27-12-2021

Answer:

I think there answer is 4.74

Step-by-step explanation:

so you divide

[tex]6 \div 28.44 \: and \: you \: get \: answer[/tex]

Answer Link

Otras preguntas

if a circus sold 8 adult tickets and 5 childs tickets and made $177.50 in sales how much was an adult ticket and how much was a childs ticket, a linear equation
What is software that is concerned with basic computer tasks such as accepting input from the keyboard and displaying output to a monitor called?
2 point bonus: __________________________ in which state is stone mountain, the world's largest granite laccolith?
What is the only subatomic particle that is directly involved in chemical reactions between atoms?
What is the cause and effect of the industrial revolution
In order to achieve long-term success when you diet, try to lose no more than ____________________ per week
Preparo una sopa de legumbres. tengo que ____ trocitos de las legumbres al agua.
According to the textbook, the only way to know if your product or service is what people want is by ________. talking to them library, internet and gumshoe res
Paul bought a student discount card for the bus. The card allows him to buy daily bus passes for $1.60. After one month, Paul bought 23 passes and spent a total
A segment of nucleic acid that contains the sugar ribose and the nitrogenous bases a, g, u, and c would be called _____.