Jason has $45.00. He wants to buy equal numbers of soft drinks and sandwiches. A soft drink costs $0.79. A sandwich costs $2.49.


Part A


How much does a sandwich and drink cost together?


$



Part B


How many can he buy with $45.00?




soft drinks and

sandwiches


​Part C


How much change will Jason get?


​$