marlieg317 marlieg317
  • 16-12-2021
  • Mathematics
contestada

A 9-foot roll of wrapping paper costs $4.59. What is the price per yard?

Respuesta :

crissiescott052681
crissiescott052681 crissiescott052681
  • 16-12-2021

Answer:

3 yards because I looked it up

Answer Link

Otras preguntas

Write 5 facts about diabetes 2 sentences for each fact type 1 and 2
Grammatical error exercise
symbolism in racing in the rain
For each of the scenarios, identify the type of income earned based on the categories of income approach. a. Anita House bought a duplex to earn additional inco
Shaila is collecting data to calculate the density of a piece of wood. First, she places the wood on a triple beam balance; its mass is 63.85 g. Then, she fills
Which tags should be bolded?
Finish the sentence below with the most likely answer: Second chances they don't ever matter; people never_____. A. Apologize B. Change C. Stop D. Deserve it
pls help this is on edge
which situation is the best for the equation 3x=288
Grammatical error exercise