jaaliyah26 jaaliyah26
  • 03-12-2021
  • Mathematics
contestada

buying 12 pencils for $3.00


buying 12 pencils for 300 class=

Respuesta :

tdunn24
tdunn24 tdunn24
  • 03-12-2021

Answer: 4

Step-by-step explanation:

Answer Link
RevyBreeze
RevyBreeze RevyBreeze
  • 03-12-2021

If Your trying to find the price of one pencil..

Answer:

4

Step-by-step explanation:

Pencil divided the cost

12/3 = 4

Answer Link

Otras preguntas

What are some conflicts between humans and machines that have arisen in the past?
In one day, Annie traveled 5 times the sum of the number of hours Brian traveled and 2. Together they traveled 20 hours. Find the number of hours each person tr
How would you experiment to find out how much water this plant type needs for optimal growth
10 times 10 exponent form word form
Solve and Check 5z^2=-500
Spencer took $21 with him to the mall. At the music store he spent 2/3 of his money on a DVD. He spent 1/4 of what he had left on a drink. How much money did
Write twelve and sixteen thousand as a mixed decimal
1.Bryce is reading a passage from his favorite story. He finds the story humorous because of the deliberate exaggeration. The writer describes people, things, o
Organisms that can interbreed and bear fertile offspring are considered to be in the same a. family. b. class. c. species. d. order.
Which describes England's attempts at settlement in North America before 1600? a. Early attempts at English settlements failed. b. The English weren’t interes